Tipy a triky

Máte nějaké tipy a triky do kuchyně, které se vám skutečně osvědčily? Pak se s nimi podělte. Každá rada, která ušetří čas, finance nebo se týká přípravy různých pokrmů či zpracování surovin, se jistě hodí. Pokud naopak potřebujete pomoci, ptejte se ostatních maminek.

Bohužel neexistoval způsob jak přenést vaše dotazy samostatně do nového systému na téma „Tipy a triky“ a tak je aspoň přenášíme formou překopírování celého obsahu.

Sem můžete vkládat různé rady a tipy do kuchyně, které se vám osvědčily. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám.

Od výživového poradce | macami | 15.06.2013 19:38

Ahojte. Byla jsem u poradkyně ze zvědavosti. Abychom se zdravě stravovali, doporučuje za dopoledne sníst samostatně 2 porce ovoce. To obsahuje trávicí enzymy a jak se kombinuje s jakoukoli další stravou, zatíží se trávicí systém a účinné látky se do těla hůře dostávají. Takže jak jsme zvyklé od rodičů, chlebík s máslem a jablíčko, hrozny,… už nekombinovat. Má se počkat 30 minut. A za odpoledne se mají sníst 3-4 porce zeleniny. Ta se kombinovat může a je velmi vhodná i při hubnutí, kdy se sní čerstvá (živá) zelenina před hlavním chodem. Také kombinace více chodů není příliš vhodná, také se zatěžuje trávicí systém. Za den je potřeba hodně pít, nejlépe čistou a pozor filtrovanou vodu! Balená a hlavně bublinkatá (překyseluje) není vůbec vhodná a z kohoutku je plná škodlivin a chloru, ten je hodně nebezpečný ( při dlouhodobém pití = ucpávání cév tukem). O tomto se píše v knize Tomáše Kašpara Nespěchejte do rakve. Tu Vám mohu vřele doporučit. Je útlá, čte se úžasně rychle. Díky mému koníčku, ji mám k dispozici za výhodnější cenu než na netu. Snad mé krátké info vám všem čtenářům pomůže :-)


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data/web/virtuals/77816/virtual/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273