Obchodní společnost PRO-BIO, s r.o. slaví letos své 20. výročí

Přesně 20 let od svého založení oslaví letos 9. června největší český výrobce a zpracovatel biopotravin – obchodní společnost PRO-BIO, s r.o. ze Starého Města pod Sněžníkem.

Podle vzpomínek zakladatele společnosti PRO-BIO, s.r.o. Ing. Martina Hutaře byly počátky podnikání v tomto oboru velkým dobrodružstvím. „První špalda v Československu, kterou jsem propašoval v roce 1991 s kamarády z Rakouska, vyrostla ve Starém Městě pod Kralickým Sněžníkem a dala výnos 3,5 t/ha. Špalda se pak stala synonymem ekologického zemědělství.“, vypráví své prvopočáteční zkušenosti.

U špaldy firma už zůstala. Jejímu zpracování uzpůsobila svou technologii a vybavení a brzy představila svou kolekci špaldového programu BIOHARMONIE (Houbové špaldoto, Zeleninové špaldoto, Kernotto, Špaldové kafe atp.). „Od počátků svého podnikání se zaměřujeme na „zapomenuté“ plodiny jako je například právě špalda, pohanka, jáhly či dvouzrnka. Tyto potraviny měly na našem území dlouholetou tradici a naši předci je běžně využívali. Chceme proto jejich pěstování opět podpořit, prosadit je a uvést zpět na český trh“, dodává Martin Hutař. Skutečnost, že se tento záměr firmě již daří, potvrzuje i fakt, že jedním z nejprodávanějších produktů z nabídky PRO-BIO, s.r.o. je i BIOLINIE Špaldové kafe s cikorkou – špaldová alternativa ke klasické kávě. Jelikož neobsahuje kofein, těší se velké oblibě i u těhotných a kojících maminek a dětí.

Firma PRO-BIO s.r.o. provozuje pro zpracování plodin vlastní bio mlýn s moderní šetrnou technologií, který vznikl celkovou rekonstrukcí na místě bývalé sýpky z padesátých let minulého století. Tento objekt se tak v roce 1992 stal prvním a v současné době jediným bio mlýnem specializovaným na zpracování bioproduktů v České republice.

V současné době má firma PRO-BIO, s.r.o. v nabídce kolem 1 200 položek v kvalitě bio. Své produkty prezentuje značkami BIOHARMONIE a BIOLINIE a zároveň se podílí i na distribuci biopotravin mnoha významných českých i zahraničních výrobců.

Za dobu svého dvacetiletého působení se firmě podařilo získat prestižní titul pro nejlepšího ekologického zemědělce Bartákův hrnec, hlavní cenu výstavy Země Živitelka Zlatý klas a třikrát se umístit v soutěži O nejlepší českou biopotravinu roku. Aktuálně letos získaly Ječné lívance BIOLINIE titul Nejlepší biopotravina roku 2011 pro gastronomii.

Kromě účasti na českých i zahraničních odborných veletrhů a konferencí, pořádá firma pravidelně přímo v areálu PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem své vlastní BIOSLAVNOSTI. „Tradici BIOSLAVNOSTÍ jsme založili v roce 2006 a chceme tak široké veřejnosti přiblížit zábavnou a neformální cestou nejen obchodní činnost naší firmy, ale i naše působení v oblasti ekologického zemědělství a ochrany životního prostředí se všemi souvislostmi“, přibližuje Ing. Barbora Hernychová z marketingového oddělení PRO-BIO, s.r.o. „Letošní ŠPALDOVÉ BIOSLAVNOSTI konané 14. 7. 2012 pojmeme samozřejmě ve velkém. V rámci našich oslav 20. výročí připravujeme pro návštěvníky kromě širokého výběru biopotravin i pestrý a zábavný program s několika překvapeními“, doplňuje.

www.probio.cz

www.bioweb.cz


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data/web/virtuals/77816/virtual/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273