Houpání je prospěšné

houpacka_mar

Děti se moc rády houpou. Ať už samy na jednotlivé houpačce, nebo ve dvou na houpačce se dvěma sedadly. Houpačky bývají hojně umístěny na různých dětských hřištích, v mateřských centrech, v mateřských školách, ale i v rekreačních střediscích nebo v kempech. Některé děti houpání milují natolik, že svou houpačku musí mít nejen doma na zahradě, ale dokonce v bytě.

 

Houpaček existuje spousta druhů. Ať už se jedná o ty klasické dřevěné či plastové, nebo o houpací síť, o různé atypické tvary houpaček nebo o obyčejnou deku, kterou drží pevně na obou koncích dva dospělí a dítě si v ní pohodlně leží a pohupuje se. Mezi další typy houpaček patří houpací koníci a jiná zvířátka – ty také bývají mezi dětmi velmi oblíbené.

 

Houpačky jsou ideální jak pro hru a relaxaci, tak pro trénink správného držení těla i rovnováhy. Když se větší děti často houpou v houpací síti nebo podobném typu houpačky, rozvíjí se jejich cit pro rovnováhu, který pozitivně ovlivňuje učení čtení a psaní.

 

Pokud je vaše dítě rozdováděné, nabídněte mu možnost se pohoupat, mohlo by ho to zklidnit. Houpání skutečně může přinést dítěti duševní rovnováhu. Děti školního věku se mohou za mírného houpání v síti i učit nebo si třeba jen číst.

 

Houpání může být jistě velmi uklidňující už pro nejmenší miminka, proto se pro ně vyrábějí různé kolébky. Houpat ale můžete miminko samozřejmě i v náručí, což snad každá maminka stejně instinktivně dělá, když chce své děťátko ukonejšit. Když se dostaneme ještě dál, houpe se (nebo lépe řečeno kolíbá) už nenarozený plod v děloze, a to maminčiným přirozeným pohybem.

 

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /data/web/virtuals/77816/virtual/www/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273